fbpx

Giełda odpadów meblowych kup i sprzedaj odpady meblowe

Idea "zero waste"... poprawmy świat choć trochę 🙂

Zróbmy to lepiej !

Jakub i Ryszard Rutkowski we w stolarni gdzie pracujemy nad ideą zero wasteKażdego dnia niesamowite ilość odpadów z produkcji mebli jest wyrzucanych na śmieci. Nowe przepisy zabraniają palenia płyt wiórowych ze względu na substancje chemiczne uwalanie w tym procesie. 

Odpady o większych gabarytach “leżakują” latami w firmach produkcyjnych, chłonąc wilgoć i niszczejąc przez ciągłe przestawianie. Wielokrotnie takie odpady zostają zużyte do produkcji jednorazowych szalunków lub połamane i wyrzucone na śmietnik.

A gdyby tak sprawić że większość odpadów wróci do ponownego obiegu ? A co jeśli w przy odrobinie wysiłku odzyskalibyśmy też pieniądze które zostały w nie zainwestowane ? 

Jesteśmy świadomi tego jak nasze działania wpływają destrukcyjnie na naszą planetę. Bierzemy odpowiedzialność za nasze czyny, wiemy jakie to czasem trudne ale nie poddajemy się. To nasze przyzwyczajenia i wygoda często stoi w kontrze do naszej planety. Wiemy że nie da się zmienić świata w ułamku sekundy, ale małym krokami możemy stworzyć coś innego…

Nasza misja

Wierzymy, że to co robimy może zmienić otaczający nas świat, nowoczesne rozwiązania pozwalają nam stworzyć kulturę pracy i szacunku. Razem jesteśmy w stanie zbudować nowe, lepsze rozwiązania. Zależy nam na budowie społeczności stolarzy, która dzięki wzajemnemu wsparciu rośnie w siłę. 

Nie rewolucja, tylko ewolucja! Każdego dnia próbujemy postawić malutki krok do przodu w zgodzie z naszymi wartościami. 

Jeśli czujesz że możesz nas wesprzeć zapraszamy Cię serdecznie, dołącz do nas na platformie stolarze.net