fbpx

Giełda odpadów meblowych kup i sprzedaj odpady meblowe

Odpady meblowe - jak się pozbyć odpadów z płyty meblowej zgodnie z prawem?

Odpady meblowe - kamienie na wysypiskuNiezależnie od tego, czy prowadzisz duży zakład stolarski i odpady meblowe są Twoją zmorą, czy też chcesz się pozbyć tylko jednej płyty meblowej, powinieneś się zastanowić, jak to zrobić.

Wiadomo: najlepiej byłoby nic nie płacić, nie szkodzić niepotrzebnie środowisku, a przy okazji zarobić. Czy jest to możliwe? Jak się okazuje: tak. W artykule opisujemy jednak różne metody radzenia sobie z tym problemem. 

Pamiętaj że to Ty decydujesz, którą z nich najbardziej opłaca się wybrać.

Pozbywanie się płyt meblowych zgodnie z prawem – co robić gdy masz odpady meblowe w większych ilościach?

Oto kilka sposobów na legalne pozbywanie się płyt meblowych.

Sprzedaż płyt meblowych w serwisie

Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o pozbywanie się płyt meblowych, jest ich sprzedaż na specjalnie przygotowanej do tego giełdzie internetowej. Tak naprawdę jest to praktycznie najtańsza opcja, ponieważ wystawianie tego rodzaju produktów kosztuje zdecydowanie mniej niż zlecenie odbioru odpadów. Co więcej, jest to najbardziej rozsądny wariant z ekologicznego punktu widzenia – przekazywanie płyt innym osobom sprawia, że zyskują one drugie życie i mogą być wykorzystane np. do tworzenia kolejnych mebli.

Przekazanie płyt meblowych dostawcom stolarni

Jeżeli prowadzisz własną stolarnię, i korzystasz z większych dostawców którzy tną i oklejają materiał powinni umożliwić Ci pozostawianie odpadów bezpośrednio u nich. 

Podpisanie umowy z firmą odbierającą odpady meblowe

Możesz podpisać umowę z firmami specjalizującymi się w wywożeniu odpadów po produkcyjnych  – dzięki temu będą oni odbierać od Ciebie odpady w postaci płyt. Powinni również dostarczyć Ci kontener na odpady do którego będziesz wrzucać zbędne elementy. Pamiętaj jednak, że w takim przypadku będziesz musiał wydać spore kwoty, ponieważ w ostatnim czasie stawki oferowane przez odbiorców (bardzo!) dynamicznie rosną.

Przykładowe firmy zajmójące się odbiorem odpadów :

Dostarczenie płyt do punktów recyklingu

Płyty meblowe możesz też samodzielnie dostarczyć do punktu recyklingu. Niezależnie od technologii, w jakiej zostały one wykonane, na znajduje się w nich wiele cennych surowców, które mogą być ponownie wykorzystane. Najlepszym przykładem jest drewno, dla którego zawsze znajdzie się mnóstwo zastosowań. Jeśli masz do oddania jednak sporo płyt meblowych, cała operacja będzie wymagała od Ciebie dobrej organizacji, no i poświęcenia czasu na dojazd do odpowiedniego miejsca.

Jak się nie pozbywać odpadów z płyty meblowej?

Poniżej piszemy, z jakich praktyk lepiej zrezygnować, jeśli chcesz pozbyć się płyt meblowych.

Spalanie płyt meblowych

Ostatnim rozwiązaniem, na które powinieneś się zdecydować, jest spalanie płyt meblowych. Niektórzy do dziś to praktykują, jednak należy pamiętać, że w takiej sytuacji grozi nam mandat w wysokości 500 zł. Czy jest zatem sens ryzykować? Naszym zdaniem: nie. Dodajmy, ze spalanie drewna, na które zaaplikowano impregnat, lub płyty wiórowej, która jest pełna klejów, powoduje wypuszczenie do atmosfery dużych ilości toksyn powodujących wiele chorób, włączając w to również nowotwory.

Czy można wywieźć odpady meblowe do lasu?

Nie. Przeszło Ci przez myśl, aby wywieźć płytę meblową do lasu? Jeśli tak, wiedz, że to również grozi karą w wysokości 500 zł. Dodajmy, że takie resztki niezbyt korzystnie wpływają na krajobraz, a także utrudniają korzystanie z bogactwa, jakie daje nam natura. Niektóre płyty rozkładają się przez dekady, doprowadzają do zanieczyszczenia leśnego ekosystemu, a i negatywnie wpływają na zwierzęta oraz rośliny.

Podsumowanie

Masz jeszcze wątpliwości co do wyboru odpowiedniego rozwiązania? Jeśli tak, zapraszamy do samodzielnego przetestowania naszej giełdy internetowej. Wystarczy, że wpiszesz klikniesz w ten link,  a następnie wybierzesz przycisk „Znajdź odpad w wyszukiwarce”. Znajduje się tam wiele płyt, które można już teraz zakupić. Wystarczy już tylko, że klikniesz „Dodaj odpad”, wypełnisz wszystkie pola i… gotowe! Teraz możesz czekać na pierwszych klientów!